(16.III.2019) Wieczór marokański w Bielańskim Ośrodku Kultury

(16.III.2019) Wieczór marokański w Bielańskim Ośrodku Kultury

16 marca, BOK zamienił się w prawdziwą marokańską oazę.

Nasi goście mogli obejrzeć wystawę tradycyjnych strojów marokańskich, urzekających fotografii autorstwa Pani Imane Afandi, znanych i mniej znanych marokańskich miast oraz przepięknych obrazów Pani Miry Kośmider z cyklu „Moje Maroko”.

Pan Ryszard Czajkowski, wszystkim doskonale znany podróżnik i reporter, przeniósł nas w mało znane zakątki i z wielką pasją opowiadał o ciekawych przygodach, które tam przeżył.

Podczas przerwy, był czas na degustację marokańskich słodkości, daktyli i aromatycznej herbaty z miętą naanaa, a także na rozmowę z ludźmi, którzy są prawdziwymi pasjonatami Maroka.

Stoiska z marokańskimi naturalnymi kosmetykami i oryginalnym rękodziełem wzbudziły takie zainteresowanie i zachwyt, że wiele osób postanowiło wybrać się do Maroka, by lepiej poznać ten piękny kraj.

Marokańska herbata z mięta podbiła kolejne serca, więc multimedialna prezentacja sposobu jej przygotowania i pokaz rytuałów jej podawania wszystkich bardzo zaciekawiły.

Mnóstwo satysfakcji dał również quiz z nagrodami, który pokazał, jak dużą wiedzę na temat Maroka mieli nasi goście.

Wspaniała oprawą i najbardziej fascynującym wydarzeniem Wieczoru Marokańskiego był niewątpliwie zapierający dech w piersiach występ Nadine – Karoliny Załęckiej – profesjonalnej tancerki i nauczycielki tańca orientalnego, półfinalistki programu „Mam Talent” oraz mistrzyni tańca orientalnego.

Bardzo nam miło, że nasze Spotkania z Marokiem cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Sala była pełna, w sumie mieliśmy przyjemność gościć około 200 osób! A co najważniejsze, goście wychodzili zadowoleni, zaciekawieni, a może nawet zafascynowani Marokiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenia oraz tym, którzy tak życzliwie nas przyjęli.

To był niezapomniany wieczór, pełen pozytywnych emocji, marokańskich zapachów, smaków, obrazów i dźwięków.