(07.VI.2019) „Spotkania z Marokiem” w Łomiankach cz. II

(07.VI.2019) „Spotkania z Marokiem” w Łomiankach cz. II

„Spotkania z Marokiem” w ramach projektu „Akademia Odkrywcy im. T. Halika 2019”, we współpracy z Fundacją ART Aktywni Razem Twórczo.
Tym razem spotkaliśmy się z uczniami kilku klas w plenerze, a dokładniej na polanie przy ul. Kampinowskiej. Wspaniała pogoda, ciepło, lekki wiaterek… wręcz idealne warunki do przeprowadzenia gry terenowej 🙂

Podczas tego spotkania, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej w trakcie roku szkolnego. Co chyba najważniejsze, nie był to typowy sprawdzian, ale forma zabawy. Podzieleni na dwie grupy musieli najpierw odnaleźć ukryte zagadki, potem je rozwiązać, a następnie odszukać kolejne. Poprzez rebusy, krzyżówki, puzzle, krótkie testy oraz kilka innych zadań do rozwiązania podróżowali po wielu krajach, w tym i po Maroku.

Gra terenowa dała im również możliwość zrozumienia, jak ważna jest współpraca w grupie oraz systematyczność w realizacji powierzonej misji. Okazało się, że przez ponad godzinę, pracując razem w duchu zdrowej realizacji, młodzież w różnym wieku potrafi świetnie się bawić na świeżym powietrzu.

Ponownie, bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach za fantastyczną atmosferę podczas zorganizowanych zajęć.

Do zobaczenia na kolejnym „Spotkaniu z Marokiem.