(12.VI.2019) Maroko – perły architektury

(12.VI.2019) Maroko – perły architektury

Opis wykładu zapowiadał wiele atrakcji:

– omówienie ważnych okresów historii Maroka, w tym poszczególne dynastie i czasy wpływów potęg kolonialnych;
– przedstawienie cech wyróżniających styl marokański, elementy architektoniczne i zestawienia kolorów szczególnie istotne w szeroko rozumianej sztuce Maroka;
– wystawę fotografii pt. ,,Dwa spojrzenia na Maroko” autorstwa Justyny Krawczyk oraz Macieja Jesiotra, studentów arabistyki i islamistyki na UW oraz ciekawą relację z podróży po Maroku;
– prezentację zielonej herbaty z miętą naanaa połączoną z degustacją, na której pojawiły się też pyszne marokańskie ciastka.

Uczestnicząc w wykładzie czy wydarzeniu Koła Naukowego Arabistów UW, zawsze mamy pewność, że będzie bardzo ciekawie, a omawiany temat zostanie przedstawiony z niezwykłą starannością. Tak było i tym razem!

Na „Spotkanie z Marokiem” przyszło wyjątkowo wielu gości. Co najważniejsze, wydaje nam się, że wszyscy wyszli zadowoleni, zachwyceni doskonale przygotowanym wykładem o historii oraz architekturze Maroka, zainteresowani tym jakże ciekawym krajem i mile zaskoczeni przygotowaną przez Zellige prezentacją i degustacją.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę, serdecznie kłaniamy się pracownikom Biblioteki „Przy Zawiszy”, studentom KNA szczerze gratulujemy sukcesu i mamy jeszcze jedną prośbę: więcej takich Spotkań z Marokiem!