Członkowie i wolontariusze

Agata Ciastek
Prezes Zarządu

Zaprzyjaźniła się z Marokiem, gdy rozpoczęła studia na Uniwersytecie Mohameda V w Rabacie. Organizowała wiele wydarzeń marokańskich, dzieląc się swoją pasją do kraju, w którym – jak często powtarza – doładowuje akumulatory. Najchętniej spędzałaby pół roku w Polsce, organizując spotkania z Marokiem i pół roku w Maroku, zbierając materiały do tych spotkań i… pijąc swoją ulubioną marokańską herbatę z miętą.


Joanna Ślusarz
Wiceprezes Zarządu

Maroko to Jej wielka miłość, która trwa od 2008 roku, kiedy wybrała się tam pierwszy raz w podróż po jego królewskich miastach. Dała się porwać kolorom, smakom, zapachom oraz urokowi tego kraju. Z wyboru Maroko jest również Jej drugim domem, gdyż mieszka tam rodzina Jej męża. Dzięki Maroku odkryła także islamskie wzory geometryczne, a w szczególności pokochała zellige, czyli ręcznie tworzoną marokańską mozaikę, układaną z drobnych wielokątów. Jej marzeniem jest uczestnictwo w warsztatach projektowania i tworzenia zelligu pod okiem mistrzów w Fezie.


Mirosław Ciastek
Członek Zarządu

Na co dzień programista pracujący przy stronach internetowych. Po godzinach pomaga Stowarzyszeniu Zellige w utrzymaniu strony oraz szaty graficznej.


Członkowie honorowi

Rachid Abounouar
Członek honorowy

Scenarzysta i reżyser wielu filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tinghir. Współzałożyciel Stowarzyszenia Art, Jeunesse sans frontières, którego celem jest promocja kina w regionie Tinghir. Prowadzi w Agadirze i Tinghirze szkolenia pokazujące licealistom, czym jest warsztat filmowca (scenariusz, dialogi, zdjęcia, montaż).


Bohdan Jakubowski
Członek honorowy

Absolwent Wydz. Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Po studiach pracował w stolicy Maroka, Rabacie, gdzie przez ponad 5 lat wykonywał pomiary gruntów. Na podstawie wspomnień z pobytu w Maroku napisał opowiadanie Zegarek, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie literackim, ogłoszonym przez Program I Polskiego Radia pod nazwą Życie jest opowieścią. Publikował także w mies. „Poznaj Świat” (Studnia Abdallaha).


Wolontariusze

Mohammed Mhaidra
Wolontariusz

Fizyk jądrowy i informatyk, kontynuuje studia doktoranckie w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Pasjonuje się sztuką i związkami między różnymi kulturami. Stara się propagować zrozumienie kultury marokańskiej.


Robert Rejf
Wolontariusz

Zamiłowanie do zwierząt, Klaudii. Każdą wolną chwilę przeznacza na podróże lub ich planowanie. Wspólnie z Klaudią prowadzi bloga. Na początku marca’19, jedzie do Maroka poznać ludzi, lokalną kulturę i dobrze zjeść 🙂


Klaudia Kowalczyk
Wolontariuszka

Weganka i miłośniczka wszystkich zwierząt przede wszystkim. Jej pasją są podróże. W wolnym czasie, odpoczywa między nimi przy grach planszowych i dobrym kinie. Wspólnie z Robertem prowadzi bloga. Właśnie wybiera się do Maroka, by poznać tamtejszą kulturę i podziwiać piękno marokańskiej przyrody.